KSIĘGI RACHUNKOWE

Księgi handlowe zgodnie z polskim prawem przeznaczone są dla wszystkich spółek kapitałowych, spółdzielni, stowarzyszeń, fundacji oraz pozostałych podmiotów, w tym osób fizycznych i spółek osobowych, których przychody w poprzednim roku podatkowym  przekroczyły 1 200 000,00 euro. W zakres oferowanych przez nas usług wchodzi: - prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującym prawem na podstawie dowodów księgowych dostarczonych przez klienta… Kontynuuj czytanie »

KPiR

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów zgodnie z polskim prawem przeznaczona jest dla osób fizycznych oraz spółek cywilnych  i jawnych, których przychody w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyły 1 200 000,00 euro. Podatnik ma możliwość opłacania podatku dochodowego na zasadach ogólnych lub wg stawki podatku liniowego. Istnieje możliwość wyboru zwolnienia z podatku od towarów i usług (VAT). W… Kontynuuj czytanie »

RYCZAŁT

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych przeznaczony jest dla osób fizycznych i spółek osobowych osób fizycznych, których przychody w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyły 150 000,00 euro oraz pod warunkiem, że dany rodzaj działalności nie jest wyłączony z korzystania z tego rodzaju rozliczenia na mocy ustawy. W zakres oferowanych przez nas usług wchodzi: - prowadzenie ewidencji przychodów zgodnie z… Kontynuuj czytanie »

KADRY I PŁACE

Zakres obsługi kadrowo-płacowej uzależniony jest od określonych potrzeb przedsiębiorcy w tym zakresie. Dotyczy on pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak również osób zatrudnionych na podstawie umów cywilno-prawnych. W zakres oferowanych przez nas usług wchodzi: - zgłoszenie pracodawcy do Państwowej Inspekcji Pracy; - prowadzenie akt osobowych pracowników na podstawie dostarczonych przez klienta dokumentów; - przygotowywanie umów o… Kontynuuj czytanie »

ZAKŁADANIE FIRMY

Zastanawiasz się lub podjąłeś już decyzję o założeniu własnej firmy? Nie wiesz od czego zacząć? To nie jest prosta decyzja. Dlatego poniżej postaramy się w kilku krokach opisać proces związany z założeniem działalności gospodarczej. Oczywiście chętnie przeprowadzimy Cię przez każdy jego etap. Staramy się zawsze bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie potrzeby i oczekiwania klienta oraz służyć mu naszą wiedzą… Kontynuuj czytanie »

WYPROWADZANIE ZALEGŁOŚCI

Niestety bardzo często zdarza się, że przedsiębiorca jest zajęty prowadzeniem działalności gospodarczej i tak skoncentrowany na najważniejszym celu, jakim jest osiągnięcie zysku, że zaniedbuje jako „mniej istotne” wymogi formalne prowadzenia tej działalności. W szczególności te związane z obowiązkami wobec fiskusa i ZUS. Zdarza się również że powierza on sprawy formalne osobom, które jak się później… Kontynuuj czytanie »